22 Haziran 2024 , Cumartesi

OTONOM ARAÇLAR ÇOK YAKINDA

OTONOM ARAÇLAR ÇOK YAKINDA

3. seviye otonom araçların araştırma ve geliştirmeleri bitmeden Çin’li üretici Baidu, BAIC ile birlikte otonom araç üreteceğini duyurdu. 4. seviye otonom araçlar üreteceğini duyuran firma dikkatleri üzerine çekti.

otonomarackapak

4.SEVİYE DE SÜRÜCÜ YOK

Otonom araç üretimine başlayacağını duyuran Çin devi, üreteceği araçların 4. seviye olacağı ve sürücü kontrolü olmayacağını herşeyi otonom aracın gerçekleştireceği ve güvenli sürüş normlarına uyularak yapılacağını belirtti.
Projeye Apollo ismini veren firma geliştirmelerden sonra 2019 yılından sonra aracı piyasaya çıkarmayı düşünüyor.2019 YILINDA DİĞER ARAÇLARINA DUEROS SİSTEMİNİ ENTEGRE EDECEK

Çin’li otomobil devi araçlarına siber güvenlik ve otonoö sürüşün yanı sıra DuerOS sanal asistan sistemini de entegre edecek. 2019 yılına gelindiğinde toplamda 1 Milyon aracına bu sistemi entegre etmeyi hedefliyor. Birçok üreticinin artık otonom teknolojiye ve 3.,4. Seviye otonom araç üretim şekline geçmeye hazırlandığını biliyoruz. Bakarsınız bilim kurgu filmlerindeki sürücüsüz otomobiller yakında trafikte olur.

Hakkında Editör

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

STAR WARS: THE LAST JEDI FEATURETTE- DROID SCHOOL VİDEOSU YAYINLANDI

STAR WARS: THE LAST JEDI FEATURETTE- DROID SCHOOL VİDEOSU YAYINLANDI Star Wars yeni filmi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir